ארכיון פורום סקופים


חדשות רוטר.נט                           לחץ כאן לחזרה לפורום סקופים                             מבזקים

מנהל    סגן המנהל    מפקח   צל"ש  
אשכול מספר 2038020121107   
NirOz
חבר מתאריך 17.6.12
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:01   07.11.12   
 
  עוד 1462 ימים לבחירות בארה''ב - המפה האלקטורלית וממוצע הסקרים במדינות המתנדנדות  
 
   עבר עריכה לאחרונה בתאריך 07.11.12 בשעה 19:16 על-ידי Maya (גלובל)
 
לא, כבר אין מפה אלקטורלית. לא לארבע השנים הבאות...

רק רציתי לסכם את מערכת הבחירות הארוכה והמתישה הזו ברמה האישית - בכך שאומר שנהניתי. כמו תמיד, האמריקנים יודעים לספק אקשן במערכות הבחירות שלהם ויודעים לספק סיפורים מרתקים - כך הם עשו הפעם. כך הם גם יעשו עוד ארבע שנים...
רציתי גם להודות להנהלה ולמנהלים איתם מצאתי שפה משותפת, כמו גם לגולשי רוטר וליתר הקוראים. תודה.


- - - - -


תוצאות האמת המסתמנות


המפה האלקטורלית


הקונגרס האמריקני: הסנאט

בצהוב: מועמדים עצמאיים


הקונגרס האמריקני: בית הנבחרים

באפור: אין הכרעה סופית


אם כן, במערכת הבחירות הזו, הסקרים, כך מסתבר, לא טעו גם הפעם.
ממוצע הסקרים של RCP ניחש נכונה, המהמרים ראו היטב, והפרשנים הסטטיסטיים חזו נכון.

וזה כמובן, הוביל אנשים כאן להמר על הסוס הנכון. אחרים, מנגד, שהסתמכו על מקורות אחרים שכשלו (רסמוסן למשל), נאלצו לעמוד במבוכה.


- - - - -


בחירות 2016


ולסיום, בכדי שיישאר לנו טעם של עוד - אביא מחדש את רשימת המועמדים האפשריים לבחירות 2016. יש לזכור שבבחירות ההן הכל יהיה פתוח.


מועמדים רפובליקנים אפשריים

פול ראיין - עבור פול ראיין, האפשרות לרוץ לנשיאות בהחלט קיימת - על אף הפסדו יחד עם מיט רומני. ראיין החל את הקריירה הפוליטית שלו בשנת 1998 אז נבחר לשמש כאחד מנציגיה של מדינת ויסקונסין בבית הנבחרים. הוא מכהן בתפקיד זה עד היום.

כריס כריסטי - מושל ניו-ג'רזי וכוכב עולה במפלגה, ובארה"ב בכלל. החל את דרכו הפוליטית ברמה המקומית בשנת 2002 כשנבחר לתפקיד פרקליט המדינה של ניו-ג'רזי. בשנת 2009 הכריז על כוונתו להתמודד לתפקיד מושל המדינה - ולאחר קרב צמוד זכה בתפקיד. מאז, הוא נחשב דמות פופלרית למדי בארה"ב ומועמד מובטח למירוץ הנשיאותי, על אף שחלק מכלי התקשורת עסקו בשאלת יכולתו לכהן כנשיא בהיותו אדם בעל משקל גופני רב. למרות זאת, סקר מיוחד שנערך לפני כשנה מיקם אותו במקום השלישי ברשימת הפוליטיקאים הפופולריים ביותר בארה"ב (זה נקרא "מדד החום": מקום 1 - מישל אובמה. מקום 2 - ביל קלינטון. מקום 3 - כריס כריסטי. מקום 4 - ברק אובמה). אין ספק שגם ההתנהלות הלא-מפלגתית שלו לכאורה במהלך הסופה הטרופית סנדי לאחרונה הוסיפה לו נקודות בציבור הכללי.

מרקו רוביו - עוד כוכב עולה במפלגה הרפובליקנית. דרכו הפוליטית התחילה בפלורידה בשנת 2000, אז נבחר לכהן כנציג בבית הנבחרים המקומי של המדינה. בשנת 2007 נבחר לכהן כמנהיג הרוב ומתוך כך גם החזיק בתפקיד יושב-ראש בית הנבחרים במדינה. בשנת 2010 התמודד על תפקיד הסנאטור מטעם פלורידה לקונגרס של ארה"ב וניצח. מאז, הוא מוגדר כאחד האנשים העשויים לרוץ לנשיאות בשנת 2016. רוביו, יש לומר, הוא היספני, ועל רקע זאת הוא נחשב עד לאחרונה כאחד המועמדים לתפקיד סגן הנשיא של מיט רומני, מפני הצורך לזכות בקולות ההיפנים בבחירות לנשיאות 2012. נוסף על כך, הוא נשא את אחד הנאומים המרכזיים בוועידת המפלגה הרפובליקנית בקיץ האחרון.

בובי ג'ינדל - מושל לואיזיאנה. החל את דרכו הפוליטית ברמה המקומית בשנת 1996 כשמונה לתפקיד השר האחראי על מחלקת הבריאות במדינה. בשנת 2001 עבר לממשל הפדרלי ומונה על ידי הנשיא בוש לעוזר מזכיר מחלקת הבריאות הפדרלית, תפקיד אותו עזב בשנת 2003 לטובת ניסיון כושל בהתמודדות על תפקיד מושל לואיזיאנה, שנתיים בלבד לפני הוריקן קתרינה. אחרי כשלונו, התמודד בהצלחה על חברות בבית הנבחרים האמריקני מטעם לואיזיאנה ומספר שנים לאחר מכן, בשנת 2007, נבחר לשמש כמושל המדינה. ג'ינדל, בדומה לרוביו לעיל, הוא בן מיעוטים. הוא נולד להורים ממוצא הודי והיה הראשון ממוצא כזה להתמנות למושל אחת המדינות בארה"ב.

רוב פורטמן - סנטור זוטר מאוהיו. היה חבר בית הנבחרים משנת 1993 עד לשנת 2005, אז עבר לממשל הפדרלי וקודם להיות נציג הסחר האמריקני במשרד הנשיא בוש. בהמשך הדרך התמנה לראש אגף התקציבים במשרד הנשיא - ובמסגרת שני התפקידים הללו גם היה חבר בקבינט. ב-2007 עזב את הממשל, בהסבירו כי ברצונו לבלות עם משפחתו, אך כבר ב-2008 עלה שמו כדמות אפשרית לכהן כסגן הנשיא לצד ג'ון מקיין. בשנת 2010 הוא שב להתמודד למשרה פוליטית - הפעם תפקיד הסנטור של אוהיו, אז נבחר ברוב גדול. ב-2012 שוב עלה שמו כסגן נשיא אפשרי עבור מיט רומני. לקראת סוף המירוץ, הוא גילם את הנשיא אובמה במסגרת האימונים של רומני לעימות הבחירות מול הנשיא.

ג'ב בוש - פוליטיקאי מפלורידה שכיהן בעבר כמושל המדינה למשך שתי קדנציות. הוא בנו של הנשיא ה-41 של ארה"ב, ג'ורג' בוש האב, ואחיו של הנשיא ה-43, ג'ורג' בוש הבן. שמו עלה מספר פעמים כאפשרי לריצה במערכת הבחירות של שנת 2016.

שרה פיילין - המועמדת מטעם המפלגה הרפובליקנית לסגנות הנשיא במערכת הבחירות של שנת 2008. החלה את חייה הפוליטיים באמצע שנות ה-90' בעיירה הקטנה ואסילה שבמדינת אלסקה, שם כיהנה כחברת מועצת העיר ועד מהרה אף הצליחה להתמנות לראשות העירייה. כמה שנים לאחר מכן ניסתה להתמודד על תפקיד מושל המדינה, וכשלה. בשנת 2006 ניסתה זאת שוב והצליחה - ובכך הפכה להיות האישה הראשונה בתפקיד. בשנת 2008 נבחרה פיילין במפתיע על ידי ג'ון מקיין לכהן כסגניתו במירוץ לבית הלבן מול ברק אובמה וג'ו ביידן. השניים הפסידו במירוץ ופיילין שבה לתפקידה כמושלת אלסקה, אך בשנת 2009 התפטרה מתפקידה. מאז היא סירבה להכחיש תרחיש של ריצה לנשיאות.

מועמדי 2012 - כמעט כל המועמדים בפריימריז לשנת 2012 עשויים למצוא עצמם מתחרים על הכרטיס לייצוג המפלגה במירוץ לנשיאות לשנת 2016. זה כולל את ריק סנטורום, ניוט גינגריץ', הרמן קיין, ריק פרי, מישל בקמן, ג'ון האנסטמן וטים פלונטי.

כמובן שזו רשימה חלקית ביותר שכוללת בעיקר את הכוכבים העולים הלא מוכרים לציבור הישראלי. עוד רבים וטובים אחרים עשויים למצוא עצמם מתמודדים על הנשיאות בשנת 2016 (רודי ג'וליאני, מייק האקבי, בוב מקדונל, סקוט ווקר, ראנד פול, סקוט בראון ועוד...)


מועמדים דמוקרטים אפשריים

הערה: יש לציין שמטבע הדברים, עקב העובדה שהדמוקרטים כיום מחזיקים בשלטון, רוב האנשים כאן למטה הכחישו את האפשרות שירוצו לנשיאות... מצב זה גם עשוי להישאר זהה לפחות עד בחירות אמצע הקדנציה בשנת 2014.

ג'ו ביידן - סגן נשיא ארה"ב. ג'ו ביידן כבר נחשב למועמד של היום שאחרי מטעם המפלגה הדמוקרטית. אמנם המזל לא ממש לצידו - בכל ההיסטוריה הפוליטית האמריקנית, רק 4 סגני נשיא הצליחו להתמנות לנשיאים, שלושה מהם הרחק הרחק מאחור במאה ה-18 והמאה ה-19. מלבד זאת, מעולם לא היה נשיא שנכנס לבית הלבן מעל גיל 70. אבל לא איש כג'ו ביידן להתייאש, הרי הוא תמיד יוכל להבטיח לציבור הבוחרים האמריקני שהוא לא ישתמש למטרות פוליטיות בגילו הצעיר ובחוסר ניסיונו של יריבו.

הילרי קלינטון - מזכירת המדינה של ארה"ב. שמה עלה כדמות אפשרית להתמודד במערכת הבחירות לנשיאות של שנת 2016, אך כידוע, היא כבר הכריזה על פרישתה בחודש ינואר הקרוב.

רם עמנואל - ראש עיריית שיקגו. הכחיש בעבר שהוא מתכוון לרוץ לבחירות 2016. עמנואל נכנס לפוליטיקה הארצית בשנת 2002 כשנבחר לכהן כנציג מדינת אילינוי בבית הנבחרים. בתפקיד זה החזיק עד שנת 2009, עת מונה לתפקיד ראש הסגל בבית הלבן בממשלו של ברק אובמה. מתפקיד זה פרש עמנואל בשנת 2010 בכדי לרוץ לראשות עיריית שיקגו - מירוץ בו ניצח.

אנדרו קואומו - מושל מדינת ניו-יורק. דרכו הפוליטית המרכזית החלה ברמה הפדרלית, כשמונה על ידי ביל קלינטון למזכיר מחלקת השיכון והפיתוח העירוני, כשמתוקף תפקידו זה כיהן בקבינט של קלינטון עד לתום כהונת הממשל. לאחר מכן, ניסה קאומו לרוץ לתפקיד מושל מדינת ניו-יורק, אך נכשל. בשנת 2006 הוא נבחר ברוב גדול לכהן כתובע הכללי של המדינה, תפקיד בו החזיק עד סוף 2010. במהלך כהונתו, ניסה פעם נוספת להיבחר לתפקיד מושל המדינה, והצליח. לאחרונה נאלצה מדינתו להתמודד עם הסופה הטרופית סנדי.

מרטין אומאלי - מושל מדינת מרילנד. החל את דרכו הפוליטית בשנת 1990 בהתמודדות כושלת על תפקיד בסנאט המקומי. שנה לאחר מכן נבחר כחבר במועצת עיריית בולטימור ובסוף העשור אף התמודד בהצלחה על תפקיד ראשות העיר. בתפקיד זה הוא כיהן עד לשנת 2007, אז החליט להתמודד על תפקיד מושל מדינת מרילנד. הוא זכה ברוב קטן ונבחר לכהונה נוספת בשנת 2010. לאחרונה נאם בוועידת המפלגה הדמוקרטית.

מארק וורנר - סנטור זוטר מוירג'יניה. החל את דרכו בפוליטיקה כשניסה ללא הצלחה להיבחר לסנאט האמריקני מטעם מדינת וירג'יניה בשנת 1996. כחצי עשור לאחר מכן נבחר לתפקיד מושל המדינה, בתפקיד זה החזיק עד לשנת 2006. בתום כהונתו הודיע על כוונתו להתמודד על תפקיד בסנאט האמריקני, ואכן זכה בתפקיד בבחירות 2008. הוא נחשב כאחד מהאישים שעשויים היו להתמנות לתפקיד סגן הנשיא לצד ברק אובמה.

טים קיין - המנצח בבחירות לסנאט מטעם מדינת וירג'יניה אמש. לפני המירוץ הזה, הוא שימש כיו"ר הוועדה הלאומית הדמוקרטית, לפני כניסתה לתפקיד של דבי וסרמן שולץ. את דרכו הפוליטית הוא החל בשנת 1998 כשנבחר לראשות עיריית ריצ'מונד, תפקיד שהחזיק למשך 3 שנים. לאחר מכן הוא התמודד בהצלחה על תפקיד סגן מושל מדינת וירג'יניה ושירת בתפקיד הזה עד לשנת 2006, אז הצליח להתמנות לתפקיד המושל עצמו. בתפקיד המושל החזיק עד לאחרונה. כעת יכהן כסנטור זוטר.

אנטוניו ויארוגוסה - ראש עיריית לוס אנג'לס. התחיל ונשאר לכל אורך הדרך בפוליטיקה המקומית: החל משנת 1994 כיהן כחבר בית הנבחרים המקומי של מדינת קליפורניה ולאחר מכן אף כראש מפלגת הרוב ויו"ר הבית. בשנת 2001 התמודד על ראשות עיריית לוס אנג'לס, אך כשל. כשנתיים לאחר מכן התמודד בהצלחה על חברות במועצת העיר והוא החזיק בתפקיד הזה למשך שנתיים, אז הצליח להיבחר לראשות העירייה בשנת 2005. בתפקיד ראש העירייה הוא מכהן עד היום. בקיץ האחרון הוא כיהן כיו"ר וועידת המפלגה הדמוקרטית, אז הוא היה זכור בעקבות המבוכה סביב הכנסת "ירושלים כבירת ישראל" למצע המפלגה הדמוקרטית.

חוליאן קסטרו - ראש עיריית סן-אנטוניו בטקסס. עלה לכותרות בקיץ האחרון כשנאם את אחד הנאומים המרכזיים בוועידת המפלגה הדמוקרטית. קסטרו החל את דרכו הפוליטית ברמה המקומית בשנת 2001 כשנבחר לכהן כחבר במועצת העיר סן-אנטוניו. לאחר קרוב לעשור, התמודד על ראשות העיר וניצח. לאחרונה הכריז שאין בכוונתו לרוץ לנשיאות ("Never Going to Happen").

וכמובן שיש עוד רבים וטובים אחרים. נדע בשנים הקרובות.


 

  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
עוד 1462 ימים לבחירות בארה''ב - המפה האלקטורלית וממוצע הסקרים במדינות המתנדנדות NirOz 07.11.12 19:01 כותרת
  תודה על ההשקעה היום יומית שלך במהלך כל הבחירות בארה''ב oFiR 07.11.12 19:04 1
  זו הזדמנות מבחינתי לחשוף בדיעבד את ההימור שלי: NirOz 07.11.12 19:05 2
     שידורים חיים ודיווחים שוטפים :-) TheGhost 07.11.12 19:33 20
     אני חייב לומר תודה שוב פעם! jumbo777 08.11.12 12:02 48
  לדעתי המועמד הרפובליקני ב2016 אחד מהשניים - כריסטי או רוביו ליאו מסי 07.11.12 19:09 3
     כעת יש זעם על כריסטי עקב החיבוק לאובאמה Tatanka 07.11.12 19:14 5
     רוביו. כי בלי ההיספאנים אין ניצחון רפובליקני איש_רוח_ימני 07.11.12 19:24 17
     לשניהם יש יתרון גדול - כריסטי עם המרכז הפוליטי ורוביו עם ההסיפאנים. NirOz 07.11.12 19:24 18
  תודה רבה לך על כל העידכונים, היה פשוט תענוג לקרוא את דבריך shenhav 07.11.12 19:10 4
     שאפו.ברוטר היה הדיון הכי מקצועי. דוקטור ספין 07.11.12 19:15 6
  תודה לך, ולאתר רוטר, על ההשקעה. תודה. YA-20826 07.11.12 19:18 7
  הזנקת את הרמה כאן לשמיים! טוק דוגרי 07.11.12 19:18 8
  סקירת המועמדים האפשריים מושקעת ומעניינת מאוד! תודה רבה Electrolite 07.11.12 19:19 9
  ס מלול דיגיטלי 07.11.12 19:20 10
  כל העבודה שלך הייתה יכולה להיות מושלמת אם היה זוכה הנשיא הנכון mek2צל''ש 07.11.12 19:20 11
  תודה רבה על כל ההשקעה מלול דיגיטלי 07.11.12 19:20 12
  אני מודה... מודה... מודה...מודה. וברצינות. תודה רבה על ההשקעה והתובנות שלומצי 07.11.12 19:20 13
  מצטרף לברכות.תודה על הכל. Tatanka 07.11.12 19:22 14
  גם לך, התודה והברכה. השקעת - באופן יוצא מן הכלל. אבנר וולפסון 07.11.12 19:22 15
  חבל שרייגן לא יכול להתמודד.. רנה דקארט 07.11.12 19:23 16
  כל הכבוד על ההשקעה אור_יקרות 07.11.12 19:32 19
  תודה תותח היה נעים מאוד.. מעוף 07.11.12 19:38 21
  במסגרת הסקת המסקנות לחברי הפורום: צפייה בפוקס ניוז אומנם טוב לפטריוטיות yanshoof 07.11.12 19:44 22
     הסקרים של פוקס ניוז היו בטווח הטעות הסטטיסטית רנה דקארט 07.11.12 20:10 24
  פשוט תודה :-) kidi 07.11.12 19:50 23
  כמה שאלות בבקשה: Yonatanm 07.11.12 20:12 25
     תשובות: NirOz 07.11.12 20:28 28
         תודה רבה! Yonatanm 07.11.12 20:47 29
             רומני סיים את הקריירה... ולא - אין דרך ''להיפטר'' מאובמה. NirOz 07.11.12 20:49 30
                 הבנתי. תודה! Yonatanm 07.11.12 21:05 36
         הקונגרס יכול להפיל נשיא תחת תנאים מיוחדים..דבר שכמעט קרה לניקסון ולקלינטון רנה דקארט 07.11.12 20:54 31
             אכן. אך לא ניתן להפיל אותו תחת סיבות פוליטיות (וזו הכוונה המרכזית במנוח אי-אמון) NirOz 07.11.12 20:58 33
  יישר כח ידידי. לגזור ולשמור !! ואני מאוד מקווה שגם את הבחירות... פילוביץ שחף 07.11.12 20:12 26
  תודה באמת נהנתי אניאנונימיאני 07.11.12 20:15 27
  אין סיכוי שרומני ינסה שוב? או שזה לא עובד ככה בארה''ב? Navigator 07.11.12 20:55 32
     בעיקרון אין בעיה. ניקסון הפסיד ב 1960 לקנדי וניצח ב 1968 התותח הקדוש 07.11.12 21:14 37
  תודה רבה על ההשקעה הניכרת. אם רק היית מסדר ניצחון לרומני - זה היה מושלם... davidcoh 07.11.12 21:03 34
  תודה נהנתי לקרוא יורד ים 07.11.12 21:05 35
  כפי שכתבתי באשכול התודות לך: מורשה 07.11.12 22:27 38
  נדמה לי ששכחת את גוליאנו שמחמם מנועים שמש בגבעון1 07.11.12 22:40 39
     הוא הוזכר בסוגריים בפסקה האחרונה. NirOz 07.11.12 22:50 40
  ברשותך כמה שאלות, להעביר את העצב.. חדש דנדש 07.11.12 22:57 41
  האם אפשר לשאול מהכין כל הידע?? To-Go 07.11.12 23:02 42
  אני לא אוהב את מערכת הבחירות האמריקאית Yonatanm 07.11.12 23:08 43
     שיטה ידועה ושני קוצים בה אבני אקדח 08.11.12 00:01 45
         בדיוק זו הבעיה.. Yonatanm 08.11.12 01:18 46
  עבודה מקצועית אמינה ואיכותית יישר כח להב אש 07.11.12 23:58 44
  תודה רבה על כל הסיקורים והעידכונים של מערכת הבחירות תודה. השריף 08.11.12 01:28 47
  את כרסיטי ה''רפובליקני'' צריך לגלגל לכל הרוחות, וביידן ירוץ אולי לראשות בית אבות מאן דאמר 08.11.12 13:14 49

oFiR
חבר מתאריך 26.12.11
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:04   07.11.12   
 
  1. תודה על ההשקעה היום יומית שלך במהלך כל הבחירות בארה''ב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
NirOz
חבר מתאריך 17.6.12
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:05   07.11.12   
 
  2. זו הזדמנות מבחינתי לחשוף בדיעבד את ההימור שלי:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אני מרגיש מחויב:
אמנם צפיתי שאובמה ינצח, אך לא בפער כה גדול. הצפי שלי היה שאובמה ינצח 281-257.

חשבתי שבפלורידה, וירג'יניה וקולורדו - מיט רומני ינצח.
בפלורידה - הסתמכתי על שיעורי ההצבעה המוקדמת הנמוכים במחוזות הדרומיים הפועלים לטובת הדמוקרטיים ובסקרים שהראו היחלשות לנשיא אובמה במחוז מיאמי-דייד. כמו כן, הסתמכתי על סקרים רבים מהאזור המכונה "מסדרון כביש 4" הנמתח מטמפה ועד אורלנדו, שם סקרים הראו יתרון במידה מסוימת לרומני. אלה היו טעויות בסופו של דבר.
בוירג'יניה - האמנתי שהיא תחזור לידיים רפובליקניות. הצפי היה ששיעורי ההצבעה במחוזות הצפוניים של המדינה, ליד וושינגטון די סי, ובמחוזות הדרומיים על גבול החוף שייתכן ונפגעו מהוריקן סנדי - יהיו נמוכים. ההיפך קרה.
בקולורדו - הסתמכתי על נתוני הסקרים שהראו יתרון קל למיט רומני כמו גם על תחושה כללית שרומני ינצח שם. בסופו של דבר תומכי אובמה שם יצאו בהמוניהם ומנעו ניצחון שכזה.

את אוהיו, בתסריט, נתתי לאובמה - כמו גם יתר המדינות המתנדנדות.
אז כאמור, הצפי שלי היה 281-257 לטובת אובמה.


 
TheGhost
חבר מתאריך 17.5.11
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:33   07.11.12   
 
  20. שידורים חיים ודיווחים שוטפים :-)  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  


 
jumbo777
חבר חדש
יום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    12:02   08.11.12   
 
  48. אני חייב לומר תודה שוב פעם!  
בתגובה להודעה מספר 2
 
   כל הכבוד, זה היה הסיקור הכי מוצלח שראיתי מכל כלי התקשורת בארץ ואף גם מארה״ב עצמה!!!
אין עליך ניר!


 
ליאו מסי
חבר מתאריך 26.1.12
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:09   07.11.12   
 
  3. לדעתי המועמד הרפובליקני ב2016 אחד מהשניים - כריסטי או רוביו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
Tatanka
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:14   07.11.12   
 
  5. כעת יש זעם על כריסטי עקב החיבוק לאובאמה  
בתגובה להודעה מספר 3
 
   ייתכן ובהמשך זה יישכח.


 
איש_רוח_ימני
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:24   07.11.12   
 
  17. רוביו. כי בלי ההיספאנים אין ניצחון רפובליקני  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  


 
NirOz
חבר מתאריך 17.6.12
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:24   07.11.12   
 
  18. לשניהם יש יתרון גדול - כריסטי עם המרכז הפוליטי ורוביו עם ההסיפאנים.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
   לכריס כריסטי, חביב האמריקנים ואדם שהוכיח לכאורה שניתן לעבוד עם שני הצדדים הפוליטיים, עשוי להיות יתרון במדינות כמו פנסילבניה ואוהיו שנטו לדמוקרטים בשתי מערכות הבחירות האחרונות.

למרקו רוביו, היספני, עשוי להיות יתרון גדול בהעברת מדינות כמו נבדה ואולי גם ניו-מקסיקו לטובת הרפובליקנים. נאמר כאן באשכול אחר שאמריקה הלבנה כבר לא יכולה לנצח. משפט שעשוי להפוך להיות נכון בשנים הקרובות.


 
shenhav
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:10   07.11.12   
 
  4. תודה רבה לך על כל העידכונים, היה פשוט תענוג לקרוא את דבריך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   המשך כך, המשך דרך צלחה


 
דוקטור ספין
חבר מתאריך 22.9.11
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:15   07.11.12   
 
  6. שאפו.ברוטר היה הדיון הכי מקצועי.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  


 
YA-20826
חבר מתאריך 8.11.03
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:18   07.11.12   
 
  7. תודה לך, ולאתר רוטר, על ההשקעה. תודה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
טוק דוגרי
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:18   07.11.12   
 
  8. הזנקת את הרמה כאן לשמיים!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
Electrolite
חבר מתאריך 13.2.08
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:19   07.11.12   
 
  9. סקירת המועמדים האפשריים מושקעת ומעניינת מאוד! תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
מלול דיגיטלי
חבר מתאריך 11.1.12
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:20   07.11.12   
 
  10. ס  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
mek2צל''ש
חבר מתאריך 10.2.07
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:20   07.11.12   
 
  11. כל העבודה שלך הייתה יכולה להיות מושלמת אם היה זוכה הנשיא הנכון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
מלול דיגיטלי
חבר מתאריך 11.1.12
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:20   07.11.12   
 
  12. תודה רבה על כל ההשקעה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
שלומצי
חבר מתאריך 14.8.05
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:20   07.11.12   
 
  13. אני מודה... מודה... מודה...מודה. וברצינות. תודה רבה על ההשקעה והתובנות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   האינטיליגנטיות (לטעמי)


 
Tatanka
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:22   07.11.12   
 
  14. מצטרף לברכות.תודה על הכל.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   לא הייתי צריך להכנס לשום אתר בעברית כדי להתעדכן. חיכיתי יום יום לעדכונים שלך. מקווה שתמשיך להעשיר אותנו בידע שלך.


 
אבנר וולפסון
חבר מתאריך 11.12.08
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:22   07.11.12   
 
  15. גם לך, התודה והברכה. השקעת - באופן יוצא מן הכלל.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא, כבר אין מפה אלקטורלית. לא לארבע השנים הבאות...
רציתי גם להודות להנהלה ולמנהלים איתם מצאתי שפה משותפת, כמו גם לגולשי רוטר וליתר הקוראים. תודה.
... ציטוט מאת: NirOz

השקעת באופן יוצא מן הכלל. כיבדת את חברי הפורום. את הגולשים. ובעיקר כיבדת את ... מי שעומד מאחורי ה'ניק': NirOz


תודה !


 
רנה דקארט
חבר מתאריך 1.6.09
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:23   07.11.12   
 
  16. חבל שרייגן לא יכול להתמודד..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
אור_יקרות
חבר מתאריך 10.12.07
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:32   07.11.12   
 
  19. כל הכבוד על ההשקעה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
מעוף
חבר מתאריך 25.11.10
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:38   07.11.12   
 
  21. תודה תותח היה נעים מאוד..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
yanshoof
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:44   07.11.12   
 
  22. במסגרת הסקת המסקנות לחברי הפורום: צפייה בפוקס ניוז אומנם טוב לפטריוטיות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   הישראלית אבל גורמת לעיוות התמונה האמיתית בכל מה שקורה בארה"ב, זה גרם להרבה חברי פורום תחושה שהנצחון של רומני מונח ביד, אותם הדברים אמורים לגבי הקריאה ובכתיבה בפורום רוטר, הפורום רחוק מלהיות הבבואה לכל הדעות במדינה.


 
רנה דקארט
חבר מתאריך 1.6.09
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    20:10   07.11.12   
 
  24. הסקרים של פוקס ניוז היו בטווח הטעות הסטטיסטית  
בתגובה להודעה מספר 22
 
   זה שהם הביאו פרשנים וסוקרים שההביעו את דעתם זה כבר משהו אחר.. שאני לא בטוח שכל כך מגונה. היום דיק מוריס הידוע לשמצה אמור להופיע אצל ביל אוריילי. אוריילי הולך לעשות עליו חגיגה.


 
kidi
חבר מתאריך 7.5.07
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    19:50   07.11.12   
 
  23. פשוט תודה :-)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   תענוג רצוף.


 
Yonatanm
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    20:12   07.11.12   
 
  25. כמה שאלות בבקשה:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   דבר ראשון, האם רומני יוכל לרוץ שוב? יש חוק שמונע ממי שהפסיד או שזה סה"כ סוג של מסורת\נורמה?
לגבי אובמה - האם יש מגבלה של קדנציות עוקבות או מגבלה של קדנציות באופן כללי?
האם בארה"ב יתכן מהלך של הצבעת אי אמון בנשיא?


 
NirOz
חבר מתאריך 17.6.12
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    20:28   07.11.12   
 
  28. תשובות:  
בתגובה להודעה מספר 25
 
   1. מיט רומני יכול להמשיך להתמודד בעתיד - שום דבר לא ימנע ממנו. אבל כמובן שהמפלגה הרפובליקנית לא תמנה אדם שכבר כשל במשימה.

2. יש בארה"ב מגבלה של מספר קדנציות - שתיים בלבד. המגבלה הזו נוספה לפני כ-60 שנה, לאחר שהנשיא ה-32 רוזוולט זכה בארבע מערכות בחירות. עם זאת, מועמד מסויים לא חייב לכהן את שתי הקדנציות באופן רצוף.

3. השיטה הפוליטית בארה"ב היא נשיאותית ולא פרלמנטרית - כך שהנשיא לא נזקק לאמונו של הפרלמנט, אלא רק לאמונו של העם (שנתן בו אמון אמש ל-4 שנים). לא ניתן להפיל את הנשיא בהצבעת אי-אמון.


 
Yonatanm
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    20:47   07.11.12   
 
  29. תודה רבה!  
בתגובה להודעה מספר 28
 
   אז עם כל אי הסבירות שבדבר, עוד יתכן שנראה את מיט רומני בבית הלבן.?

ולגבי אי האמון - זה אומר שאין דרך חוקית להיפטר מאובמה למשך 4 השנים הקרובות?


 
NirOz
חבר מתאריך 17.6.12
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    20:49   07.11.12   
 
  30. רומני סיים את הקריירה... ולא - אין דרך ''להיפטר'' מאובמה.  
בתגובה להודעה מספר 29
 
   אלא אם כן יבצע מעשה פלילי שיביא למשפט הדחה.


 
Yonatanm
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    21:05   07.11.12   
 
  36. הבנתי. תודה!  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  


 
רנה דקארט
חבר מתאריך 1.6.09
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    20:54   07.11.12   
 
  31. הקונגרס יכול להפיל נשיא תחת תנאים מיוחדים..דבר שכמעט קרה לניקסון ולקלינטון  
בתגובה להודעה מספר 28
 
   http://en.wikipedia.org/wiki/Impeachment_in_the_United_States

http://en.wikipedia.org/wiki/Impeachment_of_Bill_Clinton


 
NirOz
חבר מתאריך 17.6.12
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    20:58   07.11.12   
 
  33. אכן. אך לא ניתן להפיל אותו תחת סיבות פוליטיות (וזו הכוונה המרכזית במנוח אי-אמון)  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  


 
פילוביץ שחף
חבר מתאריך 9.2.02
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    20:12   07.11.12   
 
  26. יישר כח ידידי. לגזור ולשמור !! ואני מאוד מקווה שגם את הבחירות...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   אצלנו, תעשה....

***


אשכול מרכז: נפלה עטרת ראשינו דוקטור/הרב ישעיהו רוטר זצ''ל
http://rotter.net/forum/gil/24488.shtml


 
אניאנונימיאני
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    20:15   07.11.12   
 
  27. תודה באמת נהנתי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
Navigator
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    20:55   07.11.12   
 
  32. אין סיכוי שרומני ינסה שוב? או שזה לא עובד ככה בארה''ב?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
התותח הקדוש
חבר מתאריך 16.10.11
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    21:14   07.11.12   
 
  37. בעיקרון אין בעיה. ניקסון הפסיד ב 1960 לקנדי וניצח ב 1968  
בתגובה להודעה מספר 32
 
  


 
davidcoh
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    21:03   07.11.12   
 
  34. תודה רבה על ההשקעה הניכרת. אם רק היית מסדר ניצחון לרומני - זה היה מושלם...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   בזכותך עקבתי בעניין אחר תחום שמעולם לא עסקתי בו, ולראשונה באמת הבנתי מה הולך שם.


 
יורד ים
חבר מתאריך 2.9.06
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    21:05   07.11.12   
 
  35. תודה נהנתי לקרוא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
מורשה
חבר מתאריך 8.5.10
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    22:27   07.11.12   
 
  38. כפי שכתבתי באשכול התודות לך:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ה' NirOZ לעמו יתן ה' יברך את עמו בשלום!

תודה על הצגת הדבירם באופן רציף, ברור ומכובד.


 
שמש בגבעון1
חבר מתאריך 10.6.11
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    22:40   07.11.12   
 
  39. נדמה לי ששכחת את גוליאנו שמחמם מנועים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
NirOz
חבר מתאריך 17.6.12
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    22:50   07.11.12   
 
  40. הוא הוזכר בסוגריים בפסקה האחרונה.  
בתגובה להודעה מספר 39
 
   בחרתי להתמקד יותר ב"כוכבים העולם" והלא-מוכרים של המפלגה, מאשר אלה שמוכרים לנו כבר.


 
חדש דנדש
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    22:57   07.11.12   
 
  41. ברשותך כמה שאלות, להעביר את העצב..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   1. מדוע לא הזכרת את רומני כמתמודד אפשרי ב-2016?
2. האם ידוע לך מה הפער הסופי (באחוזים ובמספרים) בין אובאמה לרומני בסך כל הקולות?
3. והאם לאור התשובה לסעיף 2. הבחירות אכן נחשבות צמודות או שזה רק היה נדמה?

מאוד מודה לך מראש


 
To-Go
חבר מתאריך 21.7.08
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    23:02   07.11.12   
 
  42. האם אפשר לשאול מהכין כל הידע??  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תודה רבה על הסקירה המקצועית לכל אורך הבחירות.
האם אתה עוסק בתחום??


 
Yonatanm
חבר חדש
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    23:08   07.11.12   
 
  43. אני לא אוהב את מערכת הבחירות האמריקאית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
   ולא כי רומני הפסיד, אלא כי ייתכן שמועמד יזכה ברוב, אפילו רוב מכריע של הקולות, ויפסיד פשוט בגלל שחלק מהמדינות שוות יותר..


 
אבני אקדח
חבר מתאריך 21.10.07
יום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    00:01   08.11.12   
 
  45. שיטה ידועה ושני קוצים בה  
בתגובה להודעה מספר 43
 
   השיטה האמריקאית היא סוג של בחירות איזוריות,
כאשר כל איזור (מדינה) בוחרת מספר נציגים לפי גודלה, והם בוחרים את הנשיא.
קוץ אחד: הנציגים אינם ממשיים בכך שאינם הופכים להיות נציגים פעילים לאורך הקדנציה, פשוט סופרים אותם.
קוץ שני: הצד המנצח במדינה מקבל את כל הנציגים (האלקטורים). winner takes all ז.א. אם יש למדינה 100 נציגים, גם מי שניצח ב- 51:49 מקבל את כל 100 הנציגים, ולא רק 51.

העיוותים הללו משמעותיים לטעמי, כי לנשיא סמכויות ותפקידים ברמה הפדראלית המכסה את כולם, בכל המדינות, לכן הוא צריך להיבחר ע"י כלל הגוף הבוחר.

דומני שמקור השיטה נעוץ בתקופה שבה היו למדינות השונות משמעויות והשפעות גדולות יותר (גם היום יש להם סמכויות רחבות מאד אך ברמת המדינה/state)

ובהקשר שלנו. זה לא כל כך קריטי מי ייבחר לנשיא באמריקה כי (א) הם לא עומדים בפני בעיות קיומיות כמונו, ו-(ב) קיימות מערכות מקבילות (סנאט וקונגרס) המונעות מהנשיא "להשתולל", מה שנקרא checks and balances, וניתן לתקן טעויות.

אצלנו, אם ייבחר מישהו לא נכון, אנחנו עלולים להתדרדר לאיום קיומי - יפתח במלחמות מיותרות או ימסור שטחי מולדת לאוייב, והטעויות קשות לתיקון.

שתצביעו למפלגה הנכונה בינואר.

וכמעט שכחתי: יישר כח לנירעוז.

הנה ימים באים * ימים באים הנה * באים הנה ימים


 
Yonatanm
חבר חדש
יום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    01:18   08.11.12   
 
  46. בדיוק זו הבעיה..  
בתגובה להודעה מספר 45
 
   יתכן שנשיא ינצח בהרבה מאוד מדינות בהפרש של 99%-1%(וכמובן שההקצנה מכוונת), אבל מספיקות רק מדינות מסוימות כמו טקסס וקליפורניה בשביל המועמד השני לנצח, גם אם בהן הוא ניצח 50.5%-49.5%


 
להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
אור ליום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    23:58   07.11.12   
 
  44. עבודה מקצועית אמינה ואיכותית יישר כח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
השריף
חבר חדש
יום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    01:28   08.11.12   
 
  47. תודה רבה על כל הסיקורים והעידכונים של מערכת הבחירות תודה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 
מאן דאמר
חבר חדש
יום חמישי כ''ג בחשון תשע''ג    13:14   08.11.12   
 
  49. את כרסיטי ה''רפובליקני'' צריך לגלגל לכל הרוחות, וביידן ירוץ אולי לראשות בית אבות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


 

 
חדשות רוטר.נט

list

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net

גולשים יקרים, אין להביא לפורומים תמונות או מאמרים שיש עליהם זכויות יוצרים